Інформаційні листівки “Як себе захистити від вірусних інфекцій”.

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які можуть
викликати захворювання: від звичайної застуди до важкого гострого респіраторного синдрому.

Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання. Джерело інфекції – хвора людина,  можуть бути дикі і домашні тварини, мавпи, птахи, змії та інші. Вірус передається повітряно-крапельним, контактним, фекально-оральним шляхами. Інкубаційний період триває до 14 днів. Під час цього періоду людина здатна заражати інших людей.

На початковій стадії зараження коронавірусом, захворювання проявляється ознаками звичайної застуди: сухий кашель, підвищення температури, кон’юнктивіт, діарея. При важких формах захворювання стан хворого швидко погіршується, температура тіла дуже висока, з’являється кашель та дихальна недостатність.

У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

• часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.