Стаття Буського УВГ “Про всесвітній День води”

 

22 березня  – Всесвітній День води

            Міжнародні свята – це не тільки барвисті яскраві карнавали і фестивалі, але й заходи, покликані звернути увагу громадськості на певні проблеми. Серед подібних пам’ятних  днів, особливим чином виділяється День водних ресурсів або, як його частіше називають, День води.

        Щорічне свято, з’явилося завдяки ініціативі ООН , світ відзначає його на початку весни, 22 березня. Всесвітній день водних ресурсів або День води відноситься до числа екологічних  свят, тобто тих, що покликані звернути увагу людства на проблеми  стану навколишнього середовища.

           День води – свято досить молоде, з’явилося  лише в кінці минулого ХХ століття. У 2018 році ми будемо відзначати його  25 раз.

          1993 рік став точкою відліку нового свята- 22 березня  1993 року світ вперше відзначив Всесвітній день води. В цей же рік на міжнародній конференції , присвяченої екологічному дню, було висунуто пропозицію присвячувати кожний рік якоїсь однієї певної проблеми. Починаючи з 1994 року кожне свято проходить під знаком єдиної теми.

         Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів :

  • сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою ;
  • інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому ;
  • залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

    22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно  перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

 

 Буське управління водного господарства