Щодо захворювання лептоспірозу.

За 2017 рік у Львівській області зареєстровано 18 випадків захворювань людей на лептоспіроз, у т.ч. 3 летальні. За аналогічний період у Буському районі захворювання не зареєстровано.

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням внутрішніх органів. Протікає ця хвороба важко та часто призводить до смерті.

Протягом 2017 року  лабораторією  особливо небезпечних інфекцій ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» на виявлення збудників лептоспірозу бактеріологічним, серологічним та молекулярно-генетичним методами досліджено 81 екз. сірих щурі, з них 3 екз. живих. Бактеріологічним методом виділена жива культура лептоспіри з коркового шару нирок сірого щура .Культура підтверджена ДЗ «Український Центр з контролю та моніторингу захворюваності МОЗ України».

При серологічному дослідженні в РМА лептоспір з 81 екз. сірих щурів   позитивні результати отримані у 17 екз.(21 %). Виявлені антитіла до 4-х серогруп: L.Icterohaemorrhagiae – 3,L. Australis – 3, L. Pyrogenes -8,  Ballum–3. Також проводилися  дослідження об’єктів довкілля методом ПЛР на виявлення ДНК збудника лептоспірозу, а саме: згідно плану моніторингових  досліджень – вода озер -59 проб,мишовидні гризуни- 20 проб, сірі щурі- 5 проб, а також води з вогнищ, де реєструвалися захворювання на лептоспіроз-5 проб. Виявлені три позитивні результати (ДНК збудника).

Результати досліджень значної кількості об´єктів довкілля (гризуни, щурі, вода відкритих водойм) на лептоспіроз свідчать про неблагополучну епідемічну ситуацію в області з лептоспірозу, яка спостерігається протягом останнього періоду. Така ситуація пов´язана із високою чисельністю сірих щурів та інших гризунів в населених пунктах, зменшенням обсягів дератизаційних заходів, особливо на об´єктах підвищеного епідризику.

Протягом 2017 року у Буському районі звернулося 53 особи з приводу покусів кліщами (за аналогічний період 2016 року – 13, що вказує на збільшення на 40 випадків) з них зареєстровано  7 випадків захворюваності на хворобу Лайма.

Вихід іксодових кліщів із зимової діапаузи в усіх ландшафтно-географічних зонах на Львівщині у 2017 р. прийшовся на ранні терміни – І декада березня.  Весняний пік чисельності кліщів відмічений у першій половині травня. Іксодові кліщі майже на всій території області зберігали активність до І декади листопада. Така активність пов’язана із відповідними температурними показниками. Аналізуючи чисельність іксодових кліщів за два півріччя (6340екз.) можна визначити, що питома вага I.risinus  становить – 57 %, а D.reticulatus – 43 %. Важливим епідемічним показником є проникнення кліщів на території міст (парки, сквери, зони відпочинку), де вони раніше не реєструвались.

Шановні громадяни

будьте обережні, охороняйте джерела водопостачання  і продукти харчування від забруднення виділеннями гризунів, використовуйте захисний одяг під час робіт у несприятливих умовах  та для здійснення догляду за хворими тваринами; не вживайте воду з відкритих водойм

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!