Стаття Буського УВГ “Шкідливу дію вод можна зупинити”

Шкідливу дію вод можна зупинити

Останні десятиліття серед  загальних проблем, які постали перед суспільством , чільне місце посідає проблема шкідливої дії води під час паводків і повеней. Протягом другої половини ХХ століття збитки від паводків збільшилися в 10 разів, в наслідок зростання їх частоти та збільшення площі земель господарського призначення, які затоплюються або частково підтоплюються. Паводок – значне підвищення водності річки в межах річного циклу, що виникає нерегулярно , утворюється під час сильних дощів (тривалих злив ) чи під час відлиги ( у разі танення снігу ).Але, як свідчить досвід роботи фахівців Буського УВГ , ретельне їх дослідження в кожному населеному пункті дозволить розробити відповідні профілактичні заходи , щодо негативного явища, для безпосереднього  впровадження  на місцях, що ефективно запобігатиме його прояву.

Буське управління водного господарства рекомендує органам місцевого самоврядування :

• створити аварійні бригади для реагування на надзвичайні ситуації ;
  • забезпечити аварійні бригади необхідним інструментом ;
  • забезпечити збір членів аварійних бригад при виникненні надзвичайних ситуацій ;
  • організувати силами місцевих громад розчистку малих річок, вуличних кюветів, трубчастих переїздів та мостів від замулення та сміття ;
  • повідомляти управління водного господарства про виникнення надзвичайних ситуацій на території с/ради;
  • передавати інформацію про стан рівнів води на річках та потоках, які протікають по території с/р

В даному випадку дуже важливо працювати на випередження, не чекаючи катастрофи, і керуватися основним принципом – максимально наблизити до природних умов обстановку, змінену в результаті господарської діяльності на  території населених пунктів, скоротивши до мінімуму живлення грунтових вод шляхом швидкого відводу поверхневих вод, що накопичуються на території населеного пункту, особливо в періоди аномальних атмосферних опадів. А цього досягти, в першу чергу,  за допомогою відновлення природних шляхів стоку поверхневих вод, що у  населених пунктах .

Для захисту населених пунктів від підтоплення важливо те, як місцеві органи влади спільно з підприємствами, організаціями, територіальними громадами та жителями населених пунктів зуміють організувати свою роботу в цьому напрямі та попередити прояв цих негативних явищ. Від цього і буде залежити соціальне становище в даному населеному  пункті і в нашому районі .

Буське управління водного господарства